XIXOIO, nový český fintech s mezinárodní působností, posiluje tým

Společnost XIXOIO, nedávno založený subjekt zaměřující se na vývoj řešení a služeb využívajících technologii blockchain, v rychlém tempu nabírá nové posily do svého týmu. Tato fintechová společnost také organizuje koncem v listopadu v Praze první mezinárodní krypto bankovní konferenci.

Tomáš Rulak - projektový manažer karet

Tomáš bude mít na starosti projekt karet. Zodpovídá tak za vývoj a implementaci produktu, který zjednoduší a zpříjemní lidem placení. „Před nástupem do XIXOIO jsem několik let pracoval jako manažer vývoje úvěrových produktů v mBank, předtím jako produktový specialista tamtéž,“ říká o sobě Tomáš Rulak. S produktovým managementem se poprvé seznámil v GE Money a dříve působil na různých obchodních pozicích v ČSOB. Dále o sobě prozrazuje: „Baví mě stavět věci, které mají hlavu a patu a které lidé reálně použijí. Šuplíky nevedu,“ uzavírá Rulak.

Gabriela Ponert - marketing & event director

Gabriela bude mít na starosti zejména aktivity spojené s event marketingem. A to nejen na listopadovém projektu XIXOIO First Crypto Banking Conference in the World, ale i na dalších akcích, které XIXOIO chystá. Marketingu se věnuje přes 20 let, a to převážně v eventové rovině. Za jeden ze zásadních profesních úspěchů považuje svou práci pro marketingové oddělení SG Equipment Finance, kde působila od roku 2002 na pozici marketing specialist přes 11 let.  V posledních letech se pod hlavičkou vlastní firmy věnovala mimo jiné produkční činnosti v oblasti módy, například projektu Unique Fashion Week či charitativním projektům pro Happy Hearts Found. Její aktivity přesahovaly i hranice ČR. Příkladem může být práce pro Košice Fashion Week. Prozrazuje o sobě: „Práce pro XIXOIO je další profesní výzvou, protože svět krypto, blockchainu a fintechu je zcela jiná oblast než ty, kterým jsem se věnovala doposud.“

Yurii Korchun - senior software developer

Yurii bude mít na starosti vývoj několika produktů napojených na technologii blockchain, a to jak produktů pro bankovní sféru a B2B, tak produktů pro koncového uživatele. Yurii přichází do XIXOIO ze společnosti MoneyPolo. Absolvoval inženýrské studium matematiky na armádní univerzitě a následně sloužil 6 let v armádě. Po opuštění služby odstartoval svou kariéru v oblasti vývoje firemního účetnictví a podílel se na významných projektech na zelené louce: depozitář cenných papírů Národní banky Kazachstánu, kazašský penzijní platební systém a penzijní spořící fond, logistický systém společnosti Panalpina, backoffice účetní systém pro přední kazašské investiční společnosti (Kazkommertsinvest, Homebroker, Halyk Finance) a další.