Za zranění muže v příbramském akvaparku uložil soud podmínku

Pracovnice příbramského akvaparku dostala podmínku za loňské zranění čtyřiatřicetiletého muže na toboganu. Kvůli nedostatku vody v dojezdovém bazénku si návštěvník zlomil obě nohy. Verdikt vynesl příbramský okresní soud před několika dny trestním příkazem, tedy pouze na základě trestního spisu a bez hlavního líčení. Rozhodnutí je zatím nepravomocné, řekl ČTK mluvčí soudu Miloslav Boudník.

Soud podle něj ženu uznal vinnou z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a vyměřil jí roční vězení s podmíněným odkladem na dva roky. "Zatím to není v právní moci, běží tam ještě lhůty k podání odporu," upozornil Boudník. Pokud by obžalovaná nebo státní zástupce podali odpor, pak by se konalo klasické hlavní líčení. Návštěvník loni 1. května dopoledne při výjezdu z toboganu narazil do betonové stěny a zlomil si obě nohy. Utrpěl tříštivé zlomeniny, podle policie se musel podrobit operaci. Lehce zraněn byl i jeho třináctiletý syn, který měl zhmožděný hrudník.

Kriminalisté se museli mimo jiné seznámit s dokumentací k provozu a montáži toboganu, nechat zpracovat znalecké posudky, vyslechnout svědky a na místě provést i vyšetřovací pokus. Nakonec obvinili z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti zaměstnankyni akvaparku.
 
Příbramský případ není ojedinělý. V akvaparku v Čestlicích u Prahy se předloni na podzim zranilo osm lidí na atrakci Divoká řeka. Poranil je uvolněný plech, příčinou neštěstí byla pravděpodobně skrytá vada materiálu.
 
zdroj: ČTK