Zabezpečení pomocí visacího zámku

Visací zámek je oblíbenou a univerzální zabezpečovací pomůckou, ať už máte chatu či chalupu nebo potřebujete doma uzamknout třeba zahradní nářadí. Kromě cenové dostupnosti je jeho výhodou široké využití, které zajišťují především varianty s dlouhým odnímatelným obloukem, jaký nabízí například model Gama a Record od žďárského Tokozu.

Dlouhý oblouk zámku Gama v rozměrech 60, 80 a 100 mm oceníte všude, kde klasický zámek nestačí. Uzamknete s ním i starší a dnes už atypické druhy dveří a petlic na chalupě, poradí si s velkými a tlustými oky na řetězu a pomůže vám spolehlivě zajistit třeba náklad převážený na vozíku. Hůře dostupná místa vyřeší varianta visacího zámku Record s odnímatelným obloukem, která vám výrazně ulehčí manipulaci ve špatně přístupných místech – a těch se na chatách najde vždycky dost.

Na visací zámek připevníte třeba zahradní nářadí, které tak jednoduše ochráníte před zloději, ale zamknout s ním můžete i vjezdové brány nebo zahradní domky a kůlny. Výhodou zámků od Tokozu je odolnost vůči rozmarům počasí, takže se po zimě nemusíte bát zreznutí ani zaseknutí mechanismu. Těla zámků odolají hrubému násilí a mají ověřenou vysokou životnost, díky které na investicích do zabezpečení ušetříte.