Právě se nacházíte:

Kupte si čerstvé mléko

Rada města Příbrami schválila na svém jednání v pondělí 12. března 2012 povolení prodeje mléčných výrobků přímo z vozidla v ulicích města Příbrami mimo tržní místa firmou Farma Miller Holubice, a to ve dnech středa a čtvrtek.

Zároveň rada schválila Farmě Miller Holubice prodej těchto mléčných výrobků přímo z vozidla ve městě Příbrami na tržních místech v době konání trhů a v době konání farmářských trhů.

„Rozhodli jsme vyjít firmě vstříc a povolit na zkušební dobu půl roku podej čerstvého mléka a mléčných výrobků přímo od producenta, neboť je to přínosné pro občany. Chceme dát obyvatelům Příbrami možnost koupit si čerstvé mléko tak zvaně „přímo od krávy“. Zároveň si ale uvědomujeme rizika, která toto povolení s sebou přináší. Proto jsme toto povolení časově omezili,“ vysvětlil starosta Příbrami MVDr. Josef Řihák.

Prodejce mléka z Holubic, který zajíždí do Příbrami ve středu a ve čtvrtek odpoledne, parkuje na různých místech v Příbrami. Auto s mlékem se při příjezdu ohlašuje specifickým zvukem napodobujícím hlas krávy.

Farma Miller Holubice:
farma-miller.asz.cz/

www.pribram-city.cz