Podniky na Příbramsku nabízí kohoutkovou vodu

Pokud jste zvyklí pít vodu z vodovodu, nemusíte v některých podnicích na Příbramsku své zvyky měnit a platit za drahou minerálku. Dvě desítky restaurací a kaváren na Příbramsku podávají i vodu „kohoutkovou

Vybrané restaurace prošly důkladným rozborem vody a veřejnost je pozná podle informačních samolepek. Jejich seznam je k dispozici i na internetu. Deník o tom informovala Kristina Blaszczyková, mluvčí společnosti 1.SčV.

„Touto kampaní bychom chtěli podpořit používání kohoutkové vody v restauracích. Každoročně provádíme průzkumy a například v loňském roce osmaosmdesát procent oslovených zákazníků uvedlo, že upřednostňuje pití vody z kohoutku. Na Příbramsku se již do projektu zapojilo dvacet restauračních zařízení."
 
Restaurace a kavárny, které se do kampaně s vodohospodáři zapojí, obdrží kromě originálních karaf také informační samolepku, kterou si vyvěsí na viditelné místo. Samolepka zákazníky upozorní na to, že mohou bez problémů požádat o vodu z kohoutku. „Všem přihlášeným restauracím provádíme navíc bezplatný rozbor vody. Host tak může kdykoli požádat obsluhu o předložení certifikátu, který dokládá, že zařízení nabízí vodu nezávadnou," sdělila Blaszczyková.
 
Všechny zapojené restaurace a kavárny jsou registrovány na speciálních webových stránkách www.kohoutkova.cz. Na nich si může každý vyhledat „kohoutkovou" restauraci ve svém regionu. Navíc se zde dozví spoustu užitečných informací o podávání vody z kohoutku, o její výrobě i kvalitě.
 
Restaurace, které mají zájem se do projektu také zapojit, se mohou přihlásit prostřednictvím webové stránky www.kohoutkova.cz nebo zaslat své kontaktní údaje na e-mail: asistentka@1scv.cz.