Turnaj žáků o pohár starosty v malé kopané

Ve středu 24. 10. 2012 proběhl ve Sportovní hale v Příbrami již druhý ročník Turnaje o pohár starosty města Příbram v malé kopané. Turnaj, nad kterým převzal záštitu starosta Příbrami MVDr. Josef Řihák, byl vypsán pro žáky a žákyně 6. a 7. tříd příbramských základních škol. „Těší mě, že se do turnaje opět přihlásila reprezentační smíšená družstva ze všech příbramských škol. Turnaj se stal příjemnou podzimní tradicí v našem městě. Očekávám, že se nám jej bude dařit pořádat i v příštích letech,“ řekl starosta Příbrami MVDr. Josef Řihák.

Pořadatelství se i v letošním roce ujal Odbor školství, kultury, sportu a informačních služeb Městského úřadu Příbram v úzké spolupráci se Základní školou, Příbram- Březové Hory.

Na úvod se v krátkých sportovních vystoupeních představili žáci Základní školy 28. října a Základní školy Jiráskovy sady. Poté mohli diváci zhlédnout vystoupení sportovního klubu Oxygen.

Turnaj byl zahájen Ing. Jurajem Molnárem, členem Rady města Příbram, který odstartoval sérii zápasů celkem 7 smíšených týmů. Podle pravidel turnaje musely být v každém týmu dvě dívky. Díky perfektní organizaci a nasazení všech účastníků proběhlo turnajové klání bez problémů a ve skvělé náladě, týmy hrály s chutí a nadšením.

V turnaji zvítězili vlastně všichni, protože se jednalo o další z řady aktivit, které město Příbram ve spolupráci se školami v oblasti prevence rizikového chování a péče o děti a mládež v průběhu každého roku organizuje a podporuje. Celý projekt byl spolufinancován z grantu poskytnutého Středočeským krajem, který pokryl nejenom náklady na vlastní organizaci, ale bylo možno zabezpečit i občerstvení pro účastníky, drobné dárky a nejlepším týmům na stupních vítězů také pěkné ceny.

Na 1. místě se umístil tým Základní školy 28. října, na 2. tým Základní školy Březové Hory – pracoviště Bratří Čapků a na 3. místě tým Základní školy Příbram-Březové Hory, pracoviště Prokopská. Ceny vítězům a dárky všem účastníkům předal Ing. Juraj Molnár.